Spánek je útlumově-relaxační fáze organismu, při níž se snižuje či mizí funkčnost některých smyslů, snižuje se tělesná teplota, dýchání se zpomaluje a krevní tlak se snižuje. Tak se aspoň uvádí ve Wikipedii, což je otevřená internetová encyklopedie.


Spánek je velmi důležitým procesem pro každého člověka a v průměru prospíme asi třetinu svého života. K tomu, abychom si vychutnali spánek plnými doušky a neprobouzeli se každé ráno polámaní s bolestivou grimasou, je důležitá vhodná volba polštáře.


V dnešní době hrají prim zdravotní polštáře, které Vám mohou pomoci zbavit se bolesti v šíji, krční páteře či bolesti hlavy. Zdravotní polštáře či anatomické polštáře jsou navrženy tak, aby byla při spánku páteř v jejím přirozeném tvaru. Při spaní na boku je pak páteř udržována v optimální poloze.


Jako nejvhodnější materiál pro výrobu zdravotních polštářů se ukázala tzv. líná pěna neboli polyesterová viscoelastická pěna. Studie prokázaly, že polštáře vyrobené z líné pěny dokáží díky svým vlastnostem snížit napětí krčního svalstva a tím odstranit bolesti hlavy a šíje.  


Zdravotní polštáře od společnosti Vesna a.s.
Společnost Vesna a.s. je předním prodejcem zdravotních polštářů v ČR a svým zákazníkům nabízí širokou škálu zdravotních a anatomických polštářů. Vyberte si u prodejců v kamenných pobočkách či v elektronickém obchodě www.ivesna.cz zdravotní polštáře vyrobené z vysoce kvalitních materiálů.  


Zdravotní polštář Levandule – pro klidné spaní
Zdravotní polštář Levandule je vhodný pro všechny, kteří trpí nespavostí. Vůně levandule, má zklidňující účinky, pomáhá při poruchách s usínáním a migréně. Polštář je vybaven kapsičkou pro umístění vyměnitelného plátěného sáčku naplněného pravou sušenou levandulí.


Anatomický polštář Excellent antibakteriální
Anatomický polštář Excellent antibakteriální je vyroben z líné pěny, jejíž tvrdost se mění podle teploty, proto při kontaktu s tělem měkne a díky efektu pomalého vracení se do původní polohy sníží napětí krčního svalstva. Studiemi je dokázáno, že tento typ polštáře dokáže výrazně snížit zdravotní potíže jako je bolest hlavy a ztuhlost šíje. 


Fyziologie každého člověka je individuální, proto je nutné věnovat výběru polštáře patřičnou důležitost. Odměnou Vám pak bude zdravý spánek.