Slovo krep samo o sobě naznačuje pouze, jak jsme již zmínili, že povlečení je mačkané. Neříká, z jakého má být materiálu. Osvědčená a nejčastěji používaná je 100% bavlna. Moderní doba a tlak na nižší ceny dal vzniknout také povlečení ze směsových tkanin nebo 100% polyesteru. To se někdy nazývá jako mikrokrepové povlečení. Jistotou je, že bavlna poskytuje příjemný komfort díky dobré savosti. Odvádí pot od těla a je prodyšná, takže je zárukou pohodlného spánku. Naproti tomu u polyesteru závisí hodně na jeho zpracování. Jako příklad můžeme uvést termo prádlo, které je také z polyesteru, ale díky speciálně tvarovaným dutým vláknům má vysokou prodyšnost a lepší vlastnosti, než přírodní bavlna.

 

Obyčejná levná vlákna vám mohou spánek pěkně narušit. Už na pohled někdy vypadají uměle, na dotek připomínají voskované tkaničky od bot a kvůli špatné prodyšnosti se pod takovým povlečením hodně zapotíte. Prvním ukazatelem kvality je cena. Velmi levné krepové povlečení z umělých vláken napovídá, že byste se od něj měla držet dál, a ušetřit si pár nepříjemných nocí. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že polyester je levnější, než bavlna, což je i na ceně výsledného produktu, tedy povlečení, znát.

 

U krepového povlečení z přírodní bavlny mnoho problémů odpadá, i tak jsou zde ale znát velké rozdíly. Vliv na kvalitu má zpracování, pevnost materiálu, hustota tkaniny nebo kvalita ušití a potisku. Často totiž levné povlečení barvy po prvním vyprání pouští a z krásného vzoru vám mnoho nezbude. Materiál bývá velmi slabý a dlouho nevydrží.  

 

Nejlepší je nakupovat u ověřených značek. Proto v našem e-shopu nabízíme prověřené výrobce. Najdete u nás mnoho českých značek s dlouholetou tradicí, jako např. Hybler, Stanex, Bellatex, B.E.S. Petrovice a mnoho dalších.