Anatomické polštáře z paměťové viscoelastické pěny

Z našeho článku Jak vybrat anatomický polštář už jistě víte, že tento typ polštáře je tvarovaný podle přirozených křivek těla. Odtud také jeho název „anatomický“. A díky svému tvaru pomáhá anatomický udržovat optimální polohu hlavy a páteře. Anatomický polštář může a nemusí být zdravotní a stejně to platí i obráceně. Při výběru podobného polštáře tedy záleží, co přesně od něj očekáváte.

·         Zdravotní polštář je klinicky testovaný polštář s označením CE, tudíž splňuje požadavky všech platných směrnic. V nabídce polštářů v našem eshopu najdete zdravotní polštáře vhodné například pro prevenci a uvolnění krčních svalů. Jsou vhodné i pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko s mírným rizikem vzniku proleženin.

·         Anatomický polštář nemusí být podle zákona klinicky testován, to však neznamená, že by byl o to méně prospěšný. Pokud zvolíte skutečně kvalitní výrobek, přinese vám úlevu od bolesti páteře, od chrápání a vyhnete se i problémům se spaním.

Při nákupu nového polštáře si vždy uvědomte, že si na něj musíte zvyknout. Pokud je vaše tělo zvyklé na nesprávnou polohu a najednou jej začnete nutit k něčemu jinému, zareaguje na to. Až si ovšem vaše tělo zvykne, anatomický polštář si zamilujete.

Paměťová pěna: Nejoblíbenější materiál anatomických polštářů

Nejžádanější jsou polštáře z viscoelastické pěny, kterou můžete znát také pod názvem líná, paměťová nebo termo pěna. A právě s ní vás chceme podrobněji seznámit.

Viscoelastická polyuretanová pěna mění svoji tvrdost v závislosti na teplotě. To znamená, že při kontaktu s tělesným teplem pěna měkne a je poddajnější. Díky efektu tzv. pomalého vracení se do původní polohy, přispívá pěna k rovnoměrnému rozložení tlaku na tělo a eliminaci tlakových bodů v kritických partiích (kyčle, kolena, ramena apod.). To má pozitivní vliv na krevní oběh a současně se vaše tělo stabilizuje v optimální poloze. Méně se otáčíte, klidně odpočíváte a ráno se probouzíte plni elánu.

Když na polštář z visco pěny zatlačíte, chvíli na něm zůstane dokonalý obtisk vaší dlaně, proto nese materiál název paměťová pěna.

Kromě zvýšené kvality spánku výrobky z visco pěny eliminují vznik dekubitů (proleženin) u lidí dlouhodobě upoutaných na lůžko nebo na invalidní vozík.

Viscoelastická pěna ještě více zvyšuje příznivé účinky anatomického polštáře

Spojení anatomického polštáře a visco pěny je ideální. Přednosti této kombinace můžeme shrnout do následujících bodů:

·         Anatomický tvar polštáře a mimořádná přizpůsobivost líné pěny zajistí, že je polštář maximálně pohodlný.
 
·         Visco pěna je výjimečně měkká, ale zároveň hustá. Polštář se tak přizpůsobí tvaru těla, ale přitom si udrží svůj tvar.
 
·         Anatomický polštář uvolňuje krční páteř, pomáhá od bolesti zad a hlavy, a díky tomu, že si konečně pořádně odpočinete, odbouráte i stres a únavu.
 
·         Polštáře mohou mít navíc různé potahy s antibakteriálním účinkem, s výtažky z různých květin (Malva Sylvestris, Aloe Vera) apod.

 

Chcete si koupit anatomický polštář? Podívejte se do naší nabídky zdravotních polštářů a vyberte si!